محوطه سازی ویلا

محوطه سازی ویلا

امروزه معمولاً افراد ترجیح می دهند یک ساختمان ویلایی بسیار زیبا داشته باشند. بنابراین محوطه سازی ویلا ها رو به افزایش است. در محوطه سازی باغ ها و ویلا ها علاوه بر زیبایی و جذابیت پروژه باید به استاندارد و ایمنی آن نیز توجه شود.

برای دلپذیر شدن و جذابیت بیشتر حیاط ویلا باید از حالت های خاص و فوق العاده در طراحی استفاده کرد. تا از قدم زدن در حیاط و تماشای گل و گیاه باغچه خسته نشوید. هدف از محوطه سازی ویلا ساختن فضایی دلنشین و جذاب متناسب با سبک معماری ویلاست. در محوطه سازی ویلا انتخاب نوع گل و گیاه مناسب با آب و هوا و دما و رطوبت منطقه بسیار مهم است. تعبیه ی امکاناتی مانند استخر، آبنما و آلاچیق و .. نیز نباید از قلم بیفتد. زیرا شما را در رسیدن به طرحی بدون نقص و بی نظیر کمک می کند.

محوطه سازی ویلا

طراحی ویلا شامل مدیریت فضا، حجم، نمای ساختمان و در نهایت محوطه سازی ویلا است. یکی از مواردی که در طراحی یک محوطه ی چشم نواز مهم است استفاده از ترکیبات رنگ هاست. این ترکیب رنگ باید به صورتی باشد که هارمونی مناسبی بین رنگ دیوار ها، نرده ها، آلاچیق، و گل و گیاهان و راهرو ها برقرار شود. اضافه کردن بافت مناسب به محوطه از طریق به کار بردن گیاهان مختلف و متنوع به وجود می آید. استفاده از صخره های مصنوعی و سنگ فرش ها می تواند جایگاه جالب توجهی در محوطه سازی ویلا داشته باشد.

 در محوطه سازی ویلا یک سری نکات را حتما مد نظر قرار دهید، در زیر برخی از این نکات را یادآوری می کنیم:

  • اهمیت مسیر های ورودی به محوطه
  • اهمیت فضای سبز و استفاده از گل ها و گیاهان
  • اهمیت به کار بردن امکاناتی مانند استخر، آلاچیق و..
  • به کار بردن نور پردازی مناسب در محوطه

طراحی آلاچیق

اجرای استخر

نگهداری فضای سبز

طراحی فلاور باکس

محوطه سازی

طراحی فضای سبز

طراحی باغچه

طراحی روف گاردن

طراحی آبنما

درباره ی vfrnhykiadgk